Apie LPA

Lietuvos pėsčiųjų asociacija įkurta 2016-11-13.

Jau buvo atėjęs laikas, o tiesiogine paskata tapo Viktoro Bachmetjevo įrašas „I’ve had enough“.


2016-12-06

„Jo teigimu, pėsčiasis mieste dabar jaučiasi lyg būtų svečias, o žengdamas į gatvę, jis tarsi žengia į svetimą teritoriją.“

https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/pesciuju-asociacija-kuriantis-filosofijos-destytojas-gatves-kirtimas-kaune-isgyvenimo-klausimas-787-722126


2016-11-14

„Vakar įvyko Asociacijos steigiamasis susirikinimas. Smagu pranešti, kad Lietuvos pėsčiųjų asociacija tikrai bus. Labai labai ačiū visiems atėjusiems – buvo smagu pamatyti jus visus gyvai.
Keli kertiniai dalykai, dėl kurių sutarėme: asociacija veiks kaip įgalinanti ‘skėtinė’ organizacija, besiremianti savo narių kompetencijomis ir iniciatyvomis. Jau dabar Asociacijoje yra labai skirtingų narių – vieniems labiau rūpi pėsčiųjų situacija, kitiems judumo organizacija kaip tokia, tretiems – apskritai viešųjų erdvių kismai ir pritaikymas pėstiesiems; vieni yra tos srities profesionalai ir jau dirba ar yra dirbę atitinkamose su pėsčiųjų situacija susijusiose institucijose, kiti gi yra visuomenininkai, treti – tiesiog mėgėjai vaikščioti. Todėl Asociacijoje laukiami visi.
Artimiausi darbai:
<…>“

https://www.facebook.com/groups/1477920162225178/permalink/1482356261781568


„Tau ką, sunku apeiti?“

„[S]ustabdyti 70 kg sikna, begancia i kelia yra daug lengviau nei 1800 kg svorio automobili.“

Iš tikrųjų, PĖSTIEJI GALI apeiti beveik kiekvieną kliūtį savo kelyje – automobilį, tvorą, balą, griovį, žemių ar sniego krūvą.

Ir praleisti perėjoje, kur turi teorinę pirmenybę, kiekvieną sunkesnį, kietesnį ir greitesnį, taigi svarbesnį ir teisesnį.

Bet NEBENORI apeidinėti ir praleidinėti.

Jau užtenka įrodymų, kad vaikštomas, o ne automobilių miestas įvertinus viską yra geresnis miestas žmonėms.

Lietuviškoje tikrovėje kova prieš automobilio viršenybę reiškia ir pastangas naikinti „stipresniojo teisę“, taigi kurti teisingesnę visuomenę.

https://contribee.com/pesciuju-asociacija.

Leave a Comment