„Kiekvienas yra pėsčiasis“ (2018 m. policijos akcija)

2018-02-13

„Šių metų sausis keliuose buvo itin tragiškas pėstiesiems, kuriems saugus dalyvavimas eisme tampa vis didesniu iššūkiu.

Policijos pareigūnai, susirūpinę pažeidžiamų eismo dalyvių saugumu ir didėjančiu eismo įvykių, kuriuose dalyvauja pėstieji, skaičiumi, nuo šių metų sausio mėnesio vykdo prevencinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“, akcentuodami dėmesį į tai, kad pėsčiųjų saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarba ir atsakomybe, o kiekvienas eismo dalyvis tam tikru momentu visgi yra pėsčiasis.

Šios priemonės metu įvyko 35 proc. mažiau susidūrimų su pėsčiaisiais, 40 procentų sumažėjo sužeistų pėsčiųjų skaičius.

Per vieną mėnesį trunkančią eismo dalyvių kontrolės priemonę pareigūnai šalies keliuose nustatė 5 920 pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 350 pėsčiųjų buvo nubausti už tai, kad tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų, nedėvėjo rūbų su šviesą atspindinčiais elementais.

Taip pat išaiškinta 12 tūkst. vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 159 vairuotojams gresia teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių už pareigų pėstiesiems nevykdymą“

http://www.pestieji.lt/policijos-pranesimas-policija-nebejuokaus-nesustojus-pries-pesciuju-pereja-neteksite-vairuotojo-pazymejimo-2018-02-13


„Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami mažinti eismo įvykių skaičių, užkardyti Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus, nulemiančius pėsčiųjų saugumą, visoje apskrityje organizuoja policinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Jos metu tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems, pažeidusiems KET reikalavimus ir nustatyta tvarka įforminus administracinio nusižengimo procesinius dokumentus, bus įteikiama žvakė. Taip bandysime priminti, kad kelyje kiekvienas tam tikru momentu yra pėsčiasis ir gyvybė gali užgesti kaip žvakės liepsnelė.“

https://alytus.policija.lrv.lt/lt/galerija/kiekvienas-yra-pesciasis


2018-03-02

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato parengta vaizdo medžiaga.

„Kiekvienas yra pėsčiasis“

[Pasakotoja]

Pirmaisiais naujųjų metų mėnesiais pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė pėsčiųjų daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams vykdant akciją „Kiekvienas yra pėsčiasis“.

[Panevėžio apskr. VPK Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė]

Sausio–vasario mėnesiais vyko visoje Lietuvoje akcija „Kiekvienas yra pėsčiasis“ ir šios trumpalaikės priemonės metu buvo didžiausias dėmesys kreipiamas į pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Žinoma, stebėjome ir vairuotojus, kurie vis tiktai labai dažnai prie nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų nepraleidžia, neatlieka savo pareigos pėstiesiems, nesustoja, nemažina greičio, nepraleidžia į važiuojamąją dalį įžengusių pėsčiųjų.

[Pasakotoja]

Akcijos metu Panevėžio apskrityje nubausta daugiau nei 500 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Turime suvokti, kad atsakome už savo veiksmus. Niekas kitas kelyje neapsaugos ir nepasirūpins mumis geriau nei mes patys.

[Panevėžio apskr. VPK Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė]

Todėl dar kartą noriu labai paprašyti visų vairuotojų – na, būkime tolerantiški, būkime draugiški, gerbkime ir šalia esančius kitus eismo dalyvius, ypač pėsčiuosius, ir saugokim jų gyvybes. Na žinoma, norėčiau kreiptis ir į pėsčiuosius, nes jie patys pirmiausia turi mokėti save saugoti, turi norėti save saugoti, vien tiktai atvažiuojančių automobilių vairuotojai negali apsaugoti jų gyvybės, jų sveikatos. Prieš įžengdami į gatvę stabtelkim akimirkai ir atidžiai apsidairykim, įsiklausykim.

[Pasakotoja]

Policijos pareigūnai kiekvienais metais vykdo įvairias priemones siekiant gerinti eismo saugumą. Visuomenė sąmoningėja, tačiau vis atsiranda piliečių, kurie lyg nemirtingieji neapdairiai elgiasi kelyje.

[Panevėžio apskr. VPK Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė]

Galima pasidžiaugti, kad jau daugybę metų vyko akcijos, Lietuvoje tiek išdalinta atšvaitų, kad tikriausiai jeigu mes kiekvienas užsidėtumėme bent vieną atšvaitą, kurį mes per eilę metų esame gavę, tai tikrai visa Lietuva tamsiame kelyje nušvistų ir būtų tikrai visiems labai saugu kelyje. Bet, deja, dažnai gavę dovanotą atšvaitą mes jį numetame ar tai į rankinę, ar parsinešę vaikams atiduodame, kurie įmeta į žaislų dėžę, ir kelyje mes vėlgi – juoduliukai, tamsūs, nematomi. Na, o kai esi nematomas tamsiame kelyje, akimirka – ir gali mūsų nebūti jau.

[Pasakotoja]

Tikimės, kad pareigūnų vykdomos priemonės priverčia susimąstyti apie gyvybei pavojingus poelgius kelyje ir skaudžias jų pasekmes. Prisiminkite – pareigūnai dirba ne todėl, kad jus nubaustų, o kad apsaugotų.

https://www.youtube.com/watch?v=cGgadGSzQng

Leave a Comment