Kreipimasis į Vilniaus m. savivaldybę 2020-04-27 (2020-07-10)

LIETUVOS PĖSČIŲJŲ ASOCIACIJA
Vilniaus miesto savivaldybei

K R E I P I M A S I S
DĖL EISMO RIBOJIMO SENAMIESTYJE IR KITOSE MIESTO DALYSE
2020-04-27
Vilnius

Atsižvelgdami į dėl karantino valstybėje susidariusią situaciją kreipiamės į Vilniaus miesto savivaldybę ir prašome karantino metu apriboti automobilių eismą Senamiestyje ir kitose centrinėse miesto dalyse, kuriose švelninant karantino sąlygas tikėtinas intensyvus pėsčiųjų ir dviračių eismas.
Šiuo kreipimusi siekiame:
• pažymėti, kad įprastomis sąlygomis buvusi pėsčiųjų situacija centrinėje miesto dalyje, intensyvėjant dviračių, elektrinių paspirtukų ir kitų elektra varomų transporto priemonių eismui šaligatviais, taip pat didėjant lauko kavinių pėsčiųjų zonose užimamiems plotams, buvo sudėtinga, o atstumai tarp eismo dalyvių ant šaligatvių ir iki karantino paskelbimo dažnai būdavo minimalūs.
• atkreipti dėmesį į tai, kad nemažai Europos miestų skubiai ėmė gerinti susisiekimo pėsčiomis sąlygas ir centrinėse miestų dalyse apribojo ar net visiškai uždraudė motorinių transporto priemonių eismą. Skirtinguose miestuose pasirinkti skirtingi ribojimo modeliai, bet jų esmė – gatvės atiduodamos pėstiesiems bei dviratininkams, taip šiems eismo dalyviams sudaroma galimybė laikytis saugaus tarpusavio atstumo.
• atkreipti dėmesį į tai, kad Vilniaus miesto savivaldybei vykdant akciją „Miesto viešųjų erdvių dovanojimas lauko kavinėms“ gali būti pabloginta net ir minimalaus rekomenduojamo tarpusavio atstumo laikymosi galimybė judant pėsčiomis, ypač labiau pažeidžiamoms pėsčiųjų grupėms: tėvams su vežimėliais, žmonėms, turintiems judėjimo negalią, senjorams (švelninat karantiną dalies jų sulaikyti namuose nepavyks, tad suteikti erdvės rizikos grupėje esantiems žmonėms tampa itin svarbu). Be to, išsiplėtus lauko kavinių užimamiems plotams, dalis pėsčiųjų, norinčių saugiai prasilenkti, bus priversti įžengti į važiuojamąją dalį, o tai mažins bendrą eismo saugumą.
• pakviesti Vilniaus miesto savivaldybę peržiūrėti ir taikyti parengtus Darnaus judumo ir kt. planus bei rekomendacijas, taip pat planuoti tranzitinio eismo Vilniaus Senamiestyje ribojimą. Dėl karantino sumažėjęs automobilių srautas yra gera galimybė jau dabar išbandyti numatomus eismo pakeitimus, kurie šiuo metu padėtų užtikrinti geresnį esamos situacijos valdymą.

Silvestras Dikčius
Prezidentas
Lietuvos pėsčiųjų asociacija

Leave a Comment