Laisvė, taika, demokratija, įvairovė, pagarba, saugumas, klimato apsauga ir pėsčiųjų perėja S. Batoro gatvėje (2023-12-17)

Europa yra nuostabi {1}.

Tik ji taip toli.

1. 2023-12-02 perėjoje prie Stepono Batoro VT stotelės buvo partrenktas ir užmuštas žmogus – apie 54 m. amžiaus vyriškis {2}.

2. Šiuo metu laisvai nebepasiekiamame televizijos reportaže užsiminta, kad vyriškis galimai buvo netoliese esančių nakvynės namų „Prie užtvankos“ {3} lankytojas.

3. 2023-12-04 nuvažiavau ten. Pirmiausiai pabandžiau sužinoti žuvusiojo vardą (kad galėčiau tęsti seriją „Žmogus bandė pereiti gatvę“ {4}), po to stebėjau eismą perėjoje.

4. Vardo sužinoti nepavyko: pakeliui link nakvynės namų sutikti dėduliai iš pradžių pasigyrė, kad buvo įvykio liudininkai, bet po to įjungė atsargumo režimą ir „žurnalistui“ pasiūlė eiti savais keliais. Keli kiti kalbinti lankytojai, nors apie žūtį girdėjo, tikėtina, žmogaus iš tikrųjų nepažinojo.

Nuotraukoje ↓: neįleista į nakvynės namus moteris degina kažkokius popierius.

5. Eismas perėjoje atrodo taip:

Trukmė – apie 4 min.; 5 epizodai.

6. Vardo nepavyko sužinoti ir iš nakvynės namų administracijos. Dar bandysiu.

7. Tokia, kokia yra, tokiame mieste, kokiame gyvename, perėja nesaugi. Kaip ir esanti kitoje skiriamosios juostos pusėje. Kaip ir kitos tame greitelyje. Kaip daugybė kitų. LPA prezidentas Eduardas Kriščiūnas teigia, kad Susisiekimo ministerijos darbuotojai apie tai buvo įspėti. Idėja: prospekte prie ministerijos juoda polietileno plėvele užkloti kelis maišus butaforijos (taip kurį laiką prieš kelionę į morgą atrodo po smūgio perėjoje keliasdešimt metrų nublokštas pėsčiasis) ir pakviesti vieną kitą valstybės tarnautoją pasikalbėti apie atsakomybę bei atimos ateities planus.


{1} https://you-are-eu.europa.eu/index_lt
{2} https://www.pestieji.lt/uzvaziavimas-perejoje-2023-12-02-batoro-vilnius-mirtinai
{3} https://www.vmnn.lt/kontaktai-2
{4} https://www.pestieji.lt/tag/zmogus-bande-pereiti-gatve

Leave a Comment