Pranešimas Kauno m. savivaldybei: „Dėl informacijos apie pėsčiųjų perėjų Kauno m. savivaldybės teritorijoje skaičiaus kitimą ir „rombų“ efekto tyrimo rezultatus“ (2025-01-08)

Pranešimas 2025-01-08

Kam: info@kaunas.lt

„Sveiki.

Mes, Lietuvos pėsčiųjų asociacijos nariai, labai džiaugiamės dėl to, kad „kasmet susisiekimo infrastruktūrą gerinantis ir padidintą dėmesį eismo saugumui skiriantis Kaunas pasiekė lauktų rezultatų“ ir, „lyginant 2016–2017 m., kai dar nebuvo naudojamas papildomas ženklinimas rombais, ir 2018–2019 m., kai buvo atliktas ženklinimas rombais, registruotas 45,9 proc. mažesnis įvykių skaičius, kai transporto priemonės užvažiuoja ant pėsčiųjų eismo dalyvių pėsčiųjų perėjose Kauno mieste, o nuo 2019 birželio 22 d. nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose nėra žuvusių“.

Turbūt tik Kauno miesto savivaldybė ir pėsčiųjų asociacija Lietuvoje, jau bent penkerius metus garsiai svajojančioje apie „Viziją – nulis“, geba suvokti, kokie šokiruojantys, nepakenčiami ir su svajone nesuderinami yra šie 2023 m. eismo įvykių statistikos skaičiai: užvažiavimų ant pėsčiųjų PERĖJOSE – 330 (žuvo 7, sužeisti 337 pėstieji); iš jų tamsoje – 99 užvažiavimai (TIK 30 %); 67 % įskaitinių eismo įvykių kaltininkų yra automobilių vairuotojai, pėstieji – TIK 6 %.

https://www.pestieji.lt/pestieji-kaip-kaltininkai-ir-nukentejusieji/#2023

Turime klausimų.

1. Kaip kito pėsčiųjų perėjų Kauno m. savivaldybės teritorijoje skaičius – kiek jų buvo 2017 m. pradžioje ir kiek yra šiuo metu, 2025 m. pradžioje?
2. Kaip kito NEREGULIUOJAMŲ pėsčiųjų perėjų Kauno m. savivaldybės teritorijoje skaičius – kiek jų buvo 2017 m. pradžioje ir kiek yra šiuo metu, 2025 m. pradžioje?
3. 2022-07-29 lrt.lt publikacijoje „Nėra KET, bet yra Kaune: savivaldybė toliau neteisėtai ant asfalto braižo rombus“ Kauno m. savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius teigia: „Siekdama tai pagrįsti, Kauno miesto savivaldybė nuo 2021 m. atlieka eksperimentinį tyrimą, kurio tikslas objektyviai įvertinti papildomą įspėjamąjį horizontalųjį ženklinimą prie pėsčiųjų perėjų“. Kokia yra šio tyrimo metodika ir, jei jis jau baigtas, kokie rezultatai?

Tikimės veiksmingo, sklandaus bendradarbiavimo – kad neteks gaišti ir gaišinti prašant specialių įstaigų ar komisijų tarpininkavimo, kad būtų išspręsti ginčai, „kai <...> institucijos, jų tarnautojai ir pareigūnai vilkina Įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka bei terminais tvarkyti žmonių reikalus viešojo administravimo srityje arba nesuteikia pareiškėjų prašomos ir jiems teiktinos informacijos“.

Pridedame .pdf formato failą „Kopija“ – kvalifikuotu el. parašu LPA nario [vardas pavardė] pasirašytą šio pranešimo kopiją.

Pageidaujame šiuo el. pašto adresu gauti pranešimo priėmimo faktą patvirtinantį dokumentą.“

Leave a Comment