„Vairuotojų pareigos pėstiesiems
1. Įvažiuojant ir išvažiuojant iš šalia kelio esančių teritorijų, sustoti ir praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta.
2. Važiuojant atbulam visais atvejais duoti kelią pėsčiajam.
3. Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo signalai leidžia važiuoti, duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam.
4. Važiuojant kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje šviesoforo sekcijoje, kartu su geltonu arba raudonu signalu, duoti kelią pėsčiajam.
5. Imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.
6. Artėjant prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą “Pėsčiųjų perėja” praleisti į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį.
7. Sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų, jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, važiuojanti ta pačia kryptimi. Sulėtinti greitį, jei šalia važiuojanti transporto priemonė sulėtino greitį.
8. Sustoti ir praleisti važiuojamąją dalį kertančią organizuotą vaikų grupę.
9. Sulėtinti greitį, prireikus – ir sustoti, praleisti vaikus ir juos lydintį asmenį, artėjant prie sustojusios transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais ar prie sustojusio mokyklinio autobuso.
10. Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, jeigu už jos yra grūstis, dėl kurios reikėtų sustoti, o sustojusi transporto priemonė trukdytų pėstiesiems.“