Kreipimasis į aplinkos ministrą 2018-11-12 (2020-07-10)

2018.11.12

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministrui
Kęstučiui Navickui

K R E I P I M A S I S

Šių metų lapkričio 9 dieną Lietuvos pėsčiųjų asociacijos atstovas dr. Viktoras Bachmetjevas dalyvavo Aplinkos ministerijoje surengtame susitikime su soc. partneriais. Susitikimo metu prof. dr. Marija Burinskienė pristatė siūlomus gatvių STR pakeitimus. Susitikimo metu teigta, jog pakeitimai derinti su soc. partneriais, nors tuo pačiu iš jų įvardinti tik projektavimo ir kelių tiesimo įmonės.

Šiuo kreipimusi:

– atkreipiame gerb. ministro dėmesį, jog Vakarų pasaulyje socialiniais partneriais paprastai laikomi galutiniai paslaugos vartotojai, o ne paslaugos įgyvendintojai. Kelių ir gatvių atveju tai būtų pėstieji, dviratininkai, neįgalieji (ypač svarbu nediskriminuoti neįgaliųjų ir tartis tiek su judėjimo, tiek su regos negalia turinčiaisiais), mažamečių vaikų tėvai, automobilininkai.

– pažymime, kad su Lietuvos pėsčiųjų asociacija siūlomi pakeitimai nebuvo derinti, jie Asociacijai nebuvo siųsti ir Asociacija siūlomų pakeitimų nėra mačiusi.

– reikalaujame įpareigoti STR naujos redakcijos rengėjus raštu pristatyti Lietuvos pėsčiųjų asociacijai siūlomus pakeitimus ir, sulaukus siūlymų, į juos atsižvelgti arba argumentuotai motyvuoti siūlymų atmetimą. STR projektą prašome siųsti el paštu:

Pagarbiai,
Silvestras Dikčius
Prezidentas
Lietuvos pėsčiųjų asociacija

Leave a Comment